SkodaBlog.pl – newsy i recenzje

Jak wymienić filtr przeciwpyłkowy w Skodzie Fabii?

Wymiana filtrów samochodowych należy do typowych czynności eksploatacyjnych, które należy okresowo wykonywać. Dziś postaramy się Wam wytłumaczyć jak można w prosty sposób wymienić filtr przeciwpyłkowy w Skodzie Fabii pierwszej generacji.

W pierwszej kolejności będziemy musieli zaopatrzyć się w nowy filtr przeciwpyłkowy. W tym celu korzystajmy z usług znanych i polecanych producentów części. Najlepszym wyborem będzie zakup filtra przeciwpyłkowego, który posiada aktywny wkład węglowy. Filtry te są nieznacznie droższe od standardowych modelów, a gwarantują jeszcze doskonalszą filtrację. Gdy już udało nam się zakupić odpowiedni filtr, który dedykowany jest do naszego modelu auta to zabieramy się do demontażu starego filtra.

Filtr przeciwpyłkowy w Skodzie Fabii znajdziemy w kabinie, a dokładnie pod deską rozdzielczą z prawej strony. W celu sprawnego rozpoczęcia wymiany otwieramy prawe przednie drzwi i odsuwamy fotel pasażera maksymalnie do tyłu. Spoglądamy pod deskę rozdzielczą i staramy się zlokalizować małą, prostokątną pokrywę filtra przeciwpyłkowego. W celu wyjęcia filtra musimy przesunąć dwa ruchome zatrzaski, które umiejscowione są po lewej stronie. Gdy je uwolnimy możliwe będzie zdjęcie mocowania filtra. Wówczas będziemy mogli wyjąć filtr przeciwpyłkowy wraz z ramką, którą warto przeczyścić przed montażem nowego filtra.

Zakładając filtr powietrza należy pamiętać o kierunku przepływu powietrza. W tym celu sprawdźmy oznaczenie w postaci strzałki znajdującej się na ramce oraz filtrze powietrza.

Filtr kabinowy podobnie jak reszta filtrów samochodowych powinien podlegać regularnej wymianie. W przypadku Skody Fabii I producent zaleca jego wymianę co 30 tys. km, jednak ze względu na niskie koszty zakupu i bezproblemową wymianę wielu mechaników zaleca wymianę filtra przeciwpyłkowego co 15-20 tys. km.

Exit mobile version